Events Calendar


Starting events (6)Ongoing events (32)

Achich

Nejen povzdech, ale i feerie o 11 obrazech napsaná pro DFXŠ.

Foto k akci

Type: Performance Address: Small Theatre, Liberec


Marek Šimíček - Rumunsko 3x jinak

Poznejte s námi Rumunsko pěšky, na kole a na motorce. Na kole si dáme téměř 1 500 kilometrů dlouhý okruh Rumunskými Karpaty, pěšky se podíváme do pohoří Retezat, Fagaraš, Rodna či Bihor a na motorce absolvujeme cestu v celkové délce 4 200 km.

Foto k akci

Type: Beseda, přednáška Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Christmas in Liberec

Traditional Christmas markets with rich accompanying programme will make your Advent season and attune you to just the true festive atmosphere.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: nám. Dr. E. Beneše


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Zveme vás na nové výstavy! Od 14. prosince vystavujeme barokních zátiší J. A. Angermeyera, připomínku libereckého rodáka, literárního a výtvarného kritika, F. X. Šaldy a projekt dalšího finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého 2016 Aleše Čermáka s názvem Zesilovač prachu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Strom splněných přání

Oslavte s námi již 20. ročník Stromu splněných přání a pomozte nám splnit vánoční přání dětí z dětských domovů. Přáníčka budou vydávána od 26.11. do 18.12.2017 u vánočního stromu v atriu Nákupního centra Géčko.

Foto k akci

Type: Celebration – Christmas events Address: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Výstava betlémů

Od soboty 16. do čtvrtka 21. prosince 2017 se uskuteční v sále pod Kaplí Výstava betlémů. Vstupné je dobrovolné. Výstava je spojená s prodejem výrobků ze včelího vosku. Prohlídka je možná od 14.00 – do 17.00 hodin.

Foto k akci

Type: Exhibition – Christmas events Address: Kaple Vzkříšení, Vratislavice


Strom přání

Na nádvoří liberecké radnice je tradičně umístěn Strom přání. Ve všední den je nádvoří otevřeno v<br /> úředních hodinách magistrátu, v sobotu 9. a 16.12. od 8.00 do 14.00 hod., v neděli 10. a 17.12. od 12.00 do 16.00 hod.

Foto k akci

Type: Other events – Christmas events Address: City Hall, Liberec


Krása na textilu

Přijďte se podívat na poslední výstavu v letošním roce s názvem „KRÁSA NA TEXTILU“ – textilní tapiserie a fototapiserie. Výstava je přístupná v pracovní dny 8-17 hod., pondělí a středa do 18 hod., pátek do 16 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Krajský úřad Libereckého kraje


Výstava: Antonín Střížek

Tvorbu Antonína Střížka již od počátku charakterizuje střízlivá, civilní malba, popisně realistická s prostými, každodenními náměty. Galerie je otevřena: út, st: 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Galerie Prostor 228


Free entrance for retirees in Botanic Gardens Liberec

Special offer: All retirees over 65 years have free admission throughout December in Botanic Gardens Liberec. Opening hours: daily 8 a.m. – 4 p.m. Children under age 6 have free admission all year round and all others can visit the botanical garden for free at least on Christmas Eve.

Foto k akci

Type: Other events Address: Botanical Gardens in Liberec


Zvýhodněné dětské vstupné do DinoParku

K jedné dospělé plnocenné vstupence lze zakoupit pouze jednu zvýhodněnou dětskou vstupenku za 10 Kč. Na základě platného provozního řádu, nemůže být dítě vpuštěno do areálu bez doprovodu dospělé osoby.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: The DinoPark in Liberec


Výstava: Zaostřeno na Jizerky

Výstava Zaostřeno na Jizerky vzešla z nejlepších snímků fotografické soutěže, kterou pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody již posedmé. Výstava je koncipována jako putovní a v měsíci listopadu a prosinci si ji můžete prohlédnout v přízemí OC Forum.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Obchodní centrum Forum Liberec


Cesta lesem

Výstava ilustrací malíře, grafika a ilustrátora Tomáše Řízka z jeho nové knížky pro děti s titulem „Cesta lesem“.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Selling exhibition of Christmas Decorations

Also in this year You can buy glass and bead decorations in Liberec City Information Center.<br /> These traditional Christmas decorations of our region will brighten Your Christmas tree and contribute to the true holiday atmosphere.<br />

Foto k akci

Type: Exhibition – Christmas events Address: Liberec City Information Centre


Aleš Čermák: Zesilovač prachu

Liberecká výstava navazuje na výzkumný projekt, který umělec zahájil během své stáže v Londýně letos na jaře. Ve snímku AiS&amp;SiA se Čermák opět soustředí na lokální socio-politicko-technologická témata s globálním přesahem.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


F. X Šalda a výtvarné umění

Literární kritik, novinář a spisovatel, liberecký rodák F. X. Šalda (1867–1937) věnoval část své tvorby umělecké kritici. Přehlídka ukáže vybraná díla českého výtvarného umění, kterými se Šalda ve svých recenzích a úvahách jmenovitě zabýval. Vystaveny budou obrazy Jana Zrzavého, Miloše Jiránka, Antonína Slavíčka a dalších.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Johann Adalbert Angermeyer / Nature in the gallery

The prominent representative of cabinet painting, Johann Adalbert Angermeyer, was the first in Bohemia to specialize in still-lifes. His work became a remarkable testimony to the new interest in nature, to the attempt to capture realistically and in great detail its ever-changing forms. The artist's concept anticipated the rational view of nature and the interest in its laws of the coming decades.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths