Events Calendar


Starting events (5)Ongoing events (22)

Domácí utkání Tipsport extraligy: HC Bílí Tygři Liberec

Přijďte fandit našim hokejistům! Rozpis: 5.1. BK Mladá Boleslav / 11.1. HC Olomouc / 18.1. HC Verva Litvínov / 22.1. HC Oceláři Třinec / 30.1. HC Škoda Plzeň. Podrobnosti k utkáním najdete na stránkách klubu.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Ještěd F kleci: Liberecký veřejný prostor

Tři krátké přednášky o veřejném prostoru v našem městě. Dozvíte se, jak se prostor vyvíjí, nebo například jak vznikají umělecká díla. Přednášet a odpovídat budou architekt, zastupitel a urbanista. Těšíme se i na vaše názory.

Foto k akci

Type: Beseda, přednáška Address: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Přednáška: Saudade - na kole v kajaku kolem světa

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a kde dny začínají dříve.

Foto k akci

Type: Beseda, přednáška Address: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Glass exhibition

Works of students of the School of Applied Arts in Kamenický Šenov. In the Small Exhibition Hall, you will see a "tasting" of all the art disciplines of the school: glass engraving, glass painting, glass grinding, lighting design, and glass in architecture.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS^L - Malá výstavní síň (Gallery)


Magical Himalaya

The largest exhibition of its kind in Central Europe. It provides an interesting overview of four countries: NEPAL - TIBET - BHUTAN - INDIA. The exhibition MAGICAL HIMALAYA is a picture of 27 years of Rudolf Svaříček's traveling to the Himalayas. It shows not only the world's highest mountain range but also interesting life beneath the ice peaks.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Výstaviště Liberec


iQLANDIA: Výprava ke hvězdám v Planetáriu

iQlandia ve svém Planetáriu uvádí projekci pod názvem Výprava ke hvězdám. Snímek z dílny Amerického přírodovědného muzea v New Yorku vás vrátí o několik miliard let zpátky, stanete se svědky vzniku i zániku hvězd, včetně té naší největší – Slunce, zhlédnete výbuchy supernov nebo například zjistíte, jak vypadají místa mimo Sluneční soustavu.

Foto k akci

Type: Film showing Address: iQLANDIA


Ještěd F Kleci

Ještěd F kleci, to je legendární studentská soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Každý semestr má hvězdná porota za úkol, vybrat z mnoha projektů ten nejlepší.

Foto k akci

Type: Other events Address: Technická univerzita v Liberci


Výstava: Sbor dobrovolných fotografů z Desné

Tato výstava není ničím jiným, než obyčejnou oslavou radosti z fotografování. Potěšte se touto radostí s námi. Výstava je přístupná v pracovních dnech 8-17 hod., v pondělí a středu do 18 hod., v pátek do 16 hod. Vernisáž se koná 7.1. v 16 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Krajský úřad Libereckého kraje


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: iQLANDIA


Vnitřní krajiny

První výstava obrazů Davida Votrubce. Ve svých malbách se snaží otisknout své vnímání světa, odtud název Vnitřní krajiny. Obrazy (většinou olejové krajinomalby) zachycují okouzlení světlem a barevností krajiny, nekonečnou proměnlivost oblohy a její mihotání.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Výstava Milana Hostonského

V prostorách firmy Kodap můžete zhlédnout výstavu Milana Hostonského (fotograf-cestovatel). Výstava je přístupná: pondělí-čtvrtek 7:30-16:00 hod., pátek 7:30-15:00 hod. Vstup zdarma.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Kodap


Výstava ZŠ a MŠ logopedická v Liberci

Výstava ZŠ a MŠ Logopedická v Liberci u příležitosti pořádání 1. ročníku celorepublikové soutěže "BĚH NA LYŽÍCH LIBEREC 2019" pro základní školy vzdělávající sluchově postižené z České republiky.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Tandem L + M

Vystavují: Jiří Lochman, Petr Máslo. Oba dva neprofesionální malíři našli společné zapálení pro českou imaginativní malbu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Výstava "Počátky teroru"

Neotřelý pohled na dění v odstoupených pohraničních oblastech Československa po podepsání mnichovské dohody nabízí výstava „Počátky teroru“, která se od 8. ledna 2019 představí na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: nám. Dr. E. Beneše


Milujeme mapy

Česká kartografická společnost ve spolupráci s Katedrou geografie Technické univerzity v Liberci pořádá národní kolo umělecko-kartografické soutěže na téma We love maps - milujeme mapy.

Foto k akci

Type: Competition, tournament – Events for children Address: Liberecký kraj


Saon - anatomie duše

Autorská výstava netradičních obrazů, URBEX fotografií i prostorových instalací ve stylovém prostředí kina Varšava v Liberci! Vernisáž 18.1. od 18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: kino Varšava


Aldin Popaja

Aldin Popaja na sebe v počátcích své tvorby upozornil jako figuralista, malba se však postupně vyvíjela od realistického pojetí k současné čisté abstrakci. Otevřeno: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-18:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Galerie Prostor 228


Akademie výtvarných umění Eugeniusze Gepperta ve Vratislavi – 3. část

Výstava navazuje na dva projekty, které postupně představily jednotlivé fakulty jedné z nejznámějších uměleckých škol v Polsku (prvním byla výstava „Co tu je, co tu není“ v roce 2011, druhou výstava „Transdesign“ v roce 2015). Třetí, poslední projekt představí uměleckou grafiku a keramické objekty několika desítek uměleckých tvůrců.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Subjektivní encyklopedie: Richard Loskot

Autor představí formou prostorové projekce své chápání pojmu prostředí. Vizualizuje, s ním související, termíny jako jsou např. světlo, prázdno, měřítko či tělo, a naznačuje síť jejich vztahů. Výstava tak provede diváka jakousi osobní prostorovou encyklopedií.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


2051: ALGORITHM

Cubric’s cult film from 2001, A Space Odyssey, was used as a kind of algorithm for the conceptual and visual “calculation" of the exhibition, summarizing a number of metaphors and factual gallery conditions.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Uneasy of the Crowd

The exhibition of large-scale prints (mostly serigraphies) and author’s books by one of the best contemporary Czech graphic artists. The title Uneasy of the Crowd is fitting for the theme that the artist has for long been exploring. Without emotions and using a very original technique, he studies the movement of crowds.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths