Events Calendar


Starting events (3)Ongoing events (36)

Summer on the Square

You can enjoy the Bohemia Jazz Fest, theater performances, concerts, art workshops, dancing, fashion shows, science shows and more. The program will be really varied and it takes whole two months of summer holiday.

Foto k akci

Type: Other events Address: nám. Dr. E. Beneše


Magical Himalaya

The largest exhibition of its kind in Central Europe. It provides an interesting overview of four countries: NEPAL - TIBET - BHUTAN - INDIA. The exhibition MAGICAL HIMALAYA is a picture of 27 years of Rudolf Svaříček's traveling to the Himalayas. It shows not only the world's highest mountain range but also interesting life beneath the ice peaks.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Výstaviště Liberec


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: iQLANDIA


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: iQLANDIA


Leoš Suchan

Tvorba Leoše Suchana je typická svým realistickým zpracováním až po čistou gestickou abstrakci. Bravurně využívá obě dvě krajní polohy malby, které vzájemně kombinuje a propojuje, konfrontuje iluzi a realitu. Galerie je otevřena út a st 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod. Vstup volný.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Galerie Prostor 228


iQLANDIA: Výprava ke hvězdám v Planetáriu

iQlandia ve svém Planetáriu uvádí projekci pod názvem Výprava ke hvězdám. Snímek z dílny Amerického přírodovědného muzea v New Yorku vás vrátí o několik miliard let zpátky, stanete se svědky vzniku i zániku hvězd, včetně té naší největší – Slunce, zhlédnete výbuchy supernov nebo například zjistíte, jak vypadají místa mimo Sluneční soustavu.

Foto k akci

Type: Film showing Address: iQLANDIA


Via Sacra in Liberec

On the occasion of the extension of the Via Sacra trail by churches in Liberec, the Via Sacra exhibition is to be seen in the building Nový magistrát. In Liberec, the exhibition will be held from 3 July to the end of August, and will be followed by Zittau and other destinations in other locations throughout Europe. The exhibition presents fifteen panels especially unique Zittau Lenten cloth and treasure epitaphs.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Nový magistrát


V Liberecké iQLANDII vás naučí hospodařit!

Dostáváte už kapesné? Stává se vám, že s penězi nevydržíte do další „výplaty“? Nebo si chcete ušetřit na nový mobil či výlet a nevíte jak na to? V liberecké iQLANDII vám to prozradí. Po celé léto tu totiž probíhá badatelská aktivita pod názvem „Nauč se hospodařit“.

Foto k akci

Type: Workshop – Events for children Address: iQLANDIA


Pokořte Vesmírné horizonty v liberecké iQLANDII

Sníte o cestě do vesmíru? Pak si o prázdninách nenechte ujít autorský, živě komentovaný pořad Vesmírné horizonty v Planetáriu Liberec, které najdete v science centru iQLANDIA. Díky této filmové novince prozkoumáte nejbližší i ta nejvzdálenější místa v kosmu. Stačí se jen posadit a sledovat dění nad hlavou.

Foto k akci

Type: Film showing Address: iQLANDIA


Výstava leteckých fotografií

Dokážete si představit, jak vypadají Jizerky z výšky 2 000 metrů? Přijďte se podívat k nám. Výstavu jedinečných fotografií Liberecka z ptačí perspektivy najdete v prvním patře u obchodu Baťa. Vstup je zdarma.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námořníčka

Výstava koláží Adolfa Hoffmeistera z roku 1964 na téma lidských osudů a strašlivých nástrah života je doplněna animovaným filmem z roku 1970. Tyto zvláštní černobílé koláže, u nichž nikdo „kromě autora zpětně nerozluští všechny zdroje, z nichž vznikly“, se staly předlohou autorskému stejnojmennému filmu z roku 1970.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Platónův jednorožec

Balancování na hraně viditelného a skrytého je typické i pro současné post-konceptuálně orientované umění. Na výstavě Platónův jednorožec se představí tvorba dvou umělkyní – Kateřiny Dobroslavy Drahošové a Andrey Lédlové. Obě zastupují nastupující generaci výtvarníků a jejich post-konceptuální tvůrčí postoj je typický intermediálními přesahy.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Farmářské trhy u OC Forum

Mezi OC Forum a Domem kultury: 6 dní v týdnu, od pondělí do soboty, od 7 hodin ráno, liberecké OC Forum ve spolupráci se statutárním městem Liberec organizuje trhy se širokou nabídkou sortimentu farmářů, pěstitelů a výrobců z libereckého kraje i širšího okolí.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Obchodní centrum Forum Liberec


Komentované prohlídky města Liberce "Po stopách osmiček"

V letošním roce slaví Česká republika 100. výročí od svého založení. Také další data, končící osmičkou, byla v historii pro ČR velmi významná. Zveme vás proto na komentované prohlídky města Liberce, při kterých se dozvíte, jak osudová data prožívalo město pod Ještědem. Prohlídky se konají od května do září každý čtvrtek od 16 hodin, sraz v Městském informačním centru v Liberci.

Foto k akci

Type: Other events Address: City Information Centre Liberec


Ladislav Karoušek

Painter Ladislav Karoušek is connected with the Jablonec and Turnov regions, but the significance of his rich lifelong work goes beyond the borders of the region.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Krajský úřad Libereckého kraje