Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (9)Laufende Veranstaltungen (29)

Akademie výtvarných umění Eugeniusze Gepperta ve Vratislavi – 3. část

Výstava navazuje na dva projekty, které postupně představily jednotlivé fakulty jedné z nejznámějších uměleckých škol v Polsku (prvním byla výstava „Co tu je, co tu není“ v roce 2011, druhou výstava „Transdesign“ v roce 2015). Třetí, poslední projekt představí uměleckou grafiku a keramické objekty několika desítek uměleckých tvůrců.

— Foto nicht zur Verfügung —

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Vánoční trhy v Liberci 2018

Jedličkův ústav Liberec všechny srdečně zve na tradiční "Vánoční trhy" - sál a zahrada domu "F". Prodej výrobků dílen CDS od 15:00 hod., doprovodný program od 15:30 hod., opékání buřtů, občerstvení.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Jedličkův ústav


Vánoce u muzea

Koledy, světlo svíček, ztichlá ulice a hra stínů v muzejním parku. Jedinečná vánoční atmosféra – tentokrát venku před muzeem! V 16.00 vystoupí pěvecký sbor Aurea Rosa. Teplé občerstvení pro zahřátí zajištěno. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec (geschlossen)


iShorts: Jak přežít Vánoce

Svátky klidu a rodinné pohody? To tak. Stres ze shánění dárků, rodinné hádky, kocovina z vánočních večírků, na každém kroku kýčovití svítící sobi a nesnesitelné koledy. Přijďte se před vánočním náporem schovat do kina na program anti-vánočních kraťasů, které vás pobaví i dojmou.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Adresse: kino Varšava


Gegenwärtige slowakische Kunst aus dem Samlungen der Stadtgalerie

Die Ausstellung präsentiert slowakische Kunst vom ende des 20. Jahrhundert bis heute in einer breiten Palette zeitgenössischer Kunstbereiche – Gemälde, Zeichnungen, Grafiken, Plastiken, Installationen, Lichtkunst, Künstlerbücher und mehr. Sieben Dutzend Werke von mehr als fünfzig Autoren werden zu sehen sein.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Glasausstellung

Werke von Studenten der Kunstgewerbeschule in Kamenický Šenov. In der Kleinen Galerie werden Sie eine Verkostung aller Kunstdisziplinen der Schule sehen: Glasgravur, Glasmalerei, Glasschleifen, Lichtdesign und Glas in der Architektur.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: MVS^L - Malá výstavní síň (Galerie)


Magischer Himalaya

Die größte Ausstellung in der Mitteleuropa. Die Ausstellung bietet einen interessanten Überblick über vier Länder ein: NEPAL - TIBET - BHUTAN - INDIA. Die Ausstellung MAGICAL HIMALAY sind Bilder von einem Reisenden - Rudolf Svaříček in den Himalaya im Lauf von 27 Jahren. Er widmet sich nicht nur der höchsten Bergketten der Welt, sondern auch einem interessanten Leben unter den Eisgipfeln.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Výstaviště Liberec


Velká science show v iQLANDII

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Vorstellung – Veranstaltungen für Kinder Adresse: iQLANDIA


Sloni pro štěstí - charitativní prodej

Stovky slonů na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých zaplavily Centrum Amelie v Liberci a jen vy nám od nich můžete pomoci!Podpořte naši akci zakoupením slona. Ceny slonů jsou minimální, takže mohou potěšit i jako vánoční dárek. Benefiční prodej slonů se uskuteční ve dnech 12 až 14. prosince od 10 do 20 hodin ve Forum Liberec.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Obchodní centrum Forum Liberec


Ještěd originál

Po loňském úspěchu pořádá Ještěd spol. s.r.o. ve spolupráci se Spolkem Ještěd 73 z.s. opět výstavu původního vybavení hotelu a vysílače Ještěd. Vidět můžete originální kousky vybavení, které byly navrženy přímo pro hotel Ještěd. Podívejte se na kousky, které nejsou běžně k vidění.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Hotel Ještěd


Strom splněných přání v Nise

Splněná přání tentokrát poputují do domova seniorů ve Vratislavicích a krásnější Vánoce můžete zařídit i zraněné Karolínce z Oblačné a její mamince. Přijďte na stánek Stromu přání, vyberte si u hostesky kartičku s přáním, kupte dárek a přineste jej hostesce zpět. Hostesky u stánku Stromu přání najdete pondělí - pátek 14:00 - 19:00, sobota - neděle 9:00 - 18:00.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Stezka betlémů

Letos poprvé vystavíme vlastní dřevěný betlém, který vznikl z dřevosochařské show v rámci oslav narozenin Nisy a přidáme ukázky dalších betlémů z Čech i Moravy včetně originálního kresleného betlému od Josefa Lady. Betlémy budou vystaveny v chodbách Nisy.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Vánoční trhy v Nise

Nalaďte se na tradiční notu a vyberte si drobné dárky pro radost na vánočních trzích. V nabídce budou vánoční ozdoby, jmelí, přírodní mýdla, dřevěné a látkové hračky, balíčky z čokoládových bonbónů. Pravidelně budou probíhat dílničky pro děti, kde si budou moci vytvořit vlastní ozdobu na stromek nebo ozdobit dřevěné obrázky.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Strom přání na nádvoří radnice

Také v letošním předvánočním čase bude stát na nádvoří historické radnice dětmi oblíbený Strom přání, na který mohou děti i dospělí už potřinácté zavěsit kartičku se svým přáním nebo vzkazem Ježíškovi. Ze všech lístků, jimiž bude stromek ozdoben, vylosuje vedení města přibližně třicet šťastlivců, kterým město jejich přání na začátku nového roku splní.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Rathausgebäude, Liberec


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Michael Rittstein

Michael Rittstein se na české výtvarné scéně pohybuje již od počátku 70. let 20. století a patří k výrazným osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Galerie je otevřena: út a st: 9:00-13:00 a 14:30-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Kinderermäßigungen in DinoPark!

DinoPark Plaza Liberec bietet im Dezember für eine vollwertige Erwachsenenkarte eine bevorzugte Kinderkarte für 10 CZK an. Freuen Sie sich auf Weihnachten im DinoPark Liberec!

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen für Kinder Adresse: DinoPark in Liberec


Pozdní sběr

Liberecký kraj a Spolek přátel drobných radostí vás zve na výstavu obrazů, kreseb, fotografií a jiných artefaktů. Výstava se koná ve vestibulu Krajského úřadu LK v prac. dnech 8:00-17:00 hod., po a st do 18:00, pá do 16:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Senioren frei in den Botanischer Garten Liberec

Sonderangebot: Den ganzen Dezember haben alle Senioren über 65 Jahre freien Eintritt in den Botanischen Gärten in Liberec. Kinder unter 6 Jahren haben freien Eintritt das ganze Jahr über und alle anderen können den botanischen Garten kostenlos, zumindest am ersten Weihnachtstag besuchen.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Botanischer Garten Liberec


Zaostřeno na Jizerky

Srdečně vás zveme na výstavu nejlepších snímků fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Fotografie jsou k vidění v prvním patře. Vstupné je zdarma.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Výstava Milana Hostonského

V prostorách firmy Kodap můžete zhlédnout výstavu Milana Hostonského (fotograf-cestovatel). Výstava je přístupná: pondělí-čtvrtek 7:30-16:00 hod., pátek 7:30-15:00 hod. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kodap


Milujeme mapy

Česká kartografická společnost ve spolupráci s Katedrou geografie Technické univerzity v Liberci pořádá národní kolo umělecko-kartografické soutěže na téma We love maps - milujeme mapy.

Foto k akci

Typ: Wettrennen, Turnier – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Liberecký kraj