Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (13)Laufende Veranstaltungen (35)

Ladislav Karoušek

Malíř Ladislav Karoušek je spjatý s jabloneckým a turnovským regionem, ale význam jeho bohatého celoživotního díla hranice regionu překračuje. Jeho přínos pro české, resp. československé výtvarné umění tkví v jeho schopnosti originálním způsobem abstrahovat krajinu, přenést do obrazů svoje pocity z přírody a mistrovsky pracovat s barvou.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Mezinárodní den jógy v Liberci - dvě ukázkové lekce

Přidejte se k oslavám Mezinárodního dne jógy 21.6. 2018 v Liberci. Pořádáme dvě ukázková cvičení jógy pro veřejnost zdarma: 16:30-18:00 hod. a 18:30-20:00 hod. Pozvěte i vaše přátele a rodinné příslušníky. Tešíme se vás.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Studio Laguna


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Zveme vás na zahájení tří nových výstav. Hlavní výstavou letní sezony je obsáhlá výstava fotografie ze sbírky PPF obsahující díla takových fotografů jako Jsou Funke, Sudek, Drtikol a mnozí další. Komorní výstava malíře Ladislava Karouška je zacílena na jeho tvorbu v 60. a 70. letech. Dvojici doplňuje Romana Drdová se svojí intervencí v rámci představování finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Romana Drdová: Intervence finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017

Práce Romany Drdové čerpají inspiraci z aktuálních témat současné společnosti, ale i niterného prožívání emocí a mezilidských vztahů. Výstava Romany Drdové v Oblastní galerii Liberec představí nová díla, volně navazující na její dosavadní uměleckou tvorbu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Svátek hudby

– nicht zur Verfügung –

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Svatojánská noc 2018

Srdečně všechny zveme na oslavu kouzelné noci Svatého Jána.<br /> Pojďte si s námi vyrobit lucerničku, lampion nebo svatojánskou bytost a oslavit nástup slunovratu ...<br /> Program je určený pro všechny bez věkových a dalších možnýsh rozdílů.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Festival Adresse: Villa von Johann Liebieg Junior


Otevření McDonald´s

Přijede klaun Ronald se svou show, budete si moci zasoutěžit v dětském pětiboji a nebude chybět ani zmrzlina. Tu dostanou účastníci našich soutěží.

Foto k akci

Typ: Fest Adresse: Obchodní centrum Forum Liberec


ART WEEK LIBEREC 2018: Andrea Průchová

Přednáška Andrey Průchové "Proč je důležité míti Autora" natíní posuny v uvažování o tvorbě obrazových sdělení v oblasti širší vizuální kultury na ose technologického vývoje 20. století od mechanické, digitální po biokybernetickou reprodukci.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Adresse: nám. Dr. E. Beneše 2/10 (naproti radnici)


Módní přehlídka

Zveme vás na exkluzivní módní přehlídku, která se bude konat dne 21. června v Café Hogo Fogo. Rezervace stolů na tel.č. 777088867, nebo přímo u obsluhy kavárny. Vstupné: 100 Kč.<br />

Foto k akci

Typ: Schau Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Tanec Praha v Liberci 2018

Nenechte si ujít site specific představení MOVING ORCHESTRA skupiny CreWcollective v rámci festivalu TANEC PRAHA 2018, ušité na míru přímo prostorám Kina Varšava!

Foto k akci

Typ: Vorstellung Adresse: kino Varšava


Magischer Himalaya

Die größte Ausstellung in der Mitteleuropa. Die Ausstellung bietet einen interessanten Überblick über vier Länder ein: NEPAL - TIBET - BHUTAN - INDIA. Die Ausstellung MAGICAL HIMALAY sind Bilder von einem Reisenden - Rudolf Svaříček in den Himalaya im Lauf von 27 Jahren. Er widmet sich nicht nur der höchsten Bergketten der Welt, sondern auch einem interessanten Leben unter den Eisgipfeln.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Výstaviště Liberec


Ještěd f kleci

Ještěd F kleci, to je legendární studentská soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Každý semestr má hvězdná porota za úkol, vybrat z mnoha projektů ten nejlepší. Program: 18.6. Vernisáž / 19. a 20.6. přednášky, workshopy, koncerty / 21.6. vyhlášení JFK.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Technická univerzita v Liberci


Výstava: Osvětleno

Základní umělecká škola Liberec, pobočka Chrastava zve na výstavu v galerii Městského muzea v Chrastavě. Otevřeno ve všední dny 9:00-16:00 hodin a sobota 10:00-14:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Stadtmuseum Chrastava


ART WEEK LIBEREC 2018: Jaroslav Prokeš

Instalace Jaroslava Prokeše "Se zřetelem k výkladu" podrobuje výlohu, hraniční a sporné území soukromého a obecného, pohledu umělce. Primární funkce výlohy sdílet, oslovit a informovat je plně zachována i popřena zároveň.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Revoluční


ART WEEK LIBEREC 2018: Petr Dub

Pro letošní ročník Artweeku připravil Petr Dub intervenci v Oblastní galerii Liberec. Dílo Hermann R. není doma je věnováno otázce, jak je utvářena naše smyslová a rozumová zkušenost.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Velká science show

Jak založit požár z mouky? Jak zapálit oheň vodou? Jak vypadá trávení žaludku v reálném čase? Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show.

Foto k akci

Typ: Vorstellung – Veranstaltungen für Kinder Adresse: iQLANDIA


ART WEEK LIBEREC 2018: Ching Chuan Hu

Taiwanská umělkyně věnující se novým médiím představuje v Liberci dvě videa: Uncanny field a Rhytmic loop. Autorka ve svém díle akcentuje různorodost mezi skutečností a iluzí, mezi technologií a lidskostí. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Filmvorführung Adresse: nám. Dr. E. Beneše 2/10 (naproti radnici)


Výstava: Stavby století republiky 1918-2018 v Libereckém kraji

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa si dovolujeme všechny srdečně pozvat na výstavu „Stavby století republiky 1918 – 2018 v Libereckém kraji“. Výstava bude slavnostně zahájena ve středu 30. května 2018 v 16 hodin ve foyer Plaza Liberec, veřejnosti bude přístupna od 31. 5. do 24. 6. 2018 denně 9.00 – 20.00 hodin.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nákupní Galerie Plaza


Jubilejní výstava k výročí 130 let založení KČT a 100 let vzniku Československé republiky

Na výstavě se představí většina turistických oddílů pod hlavičkou KČT z celého Libereckého kraje od Č. Lípy až pod Krkonoše. Každý oddíl zde v rámci nově zpracované textové a fotografické prezentace, seznámí návštěvníky se svojí historií,<br /> významnými osobnostmi a se svými akcemi pro veřejnost.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Zmizelý Liberec 2018 - město na starých fotografiích

Státní okresní archiv Liberec vás u příležitosti Mezinárodního dne archivů zve na výstavu unikátních snímků "Zmizelý Liberec - město na starých fotografiích". Otevřeno: pondělí, středa 8:00-16:30 hod. / úterý, čtvrtek a pátek po předchozím objednání.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Státní okresní archiv Liberec


Výstava: Alfréd Symůnek

Alfréd Symůnek je malíř tradičních témat, která stojí v ostrém kontrastu s jeho způsobem malby. Téma krajiny, zátiší, ženského aktu, nebo autoportrétu je působivě barevné, obsahuje zkratku vyjádření s určitou mírou ironie.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Výstava: Lidé na okraji

Výstava fotografií o nejchudších z chudých. Kdo jsou nejchudší z chudých? Rozvojovka, informační sekce společnosti Člověk v tísni, představuje ve fotografiích osudy těch, o kterých se nemluví. Výstavu svými fotografiemi podpořili Jan Šibík, Stanislav Krupař, Alžběta Jungrová, Iva Zímová, Jarmila Štuková, Tomáš Kubeš, Tomáš Hájek a Tereza Hronová.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námořníčka

Výstava koláží Adolfa Hoffmeistera z roku 1964 na téma lidských osudů a strašlivých nástrah života je doplněna animovaným filmem z roku 1970. Tyto zvláštní černobílé koláže, u nichž nikdo „kromě autora zpětně nerozluští všechny zdroje, z nichž vznikly“, se staly předlohou autorskému stejnojmennému filmu z roku 1970.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Platónův jednorožec

Balancování na hraně viditelného a skrytého je typické i pro současné post-konceptuálně orientované umění. Na výstavě Platónův jednorožec se představí tvorba dvou umělkyní – Kateřiny Dobroslavy Drahošové a Andrey Lédlové. Obě zastupují nastupující generaci výtvarníků a jejich post-konceptuální tvůrčí postoj je typický intermediálními přesahy.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Farmářské trhy v Kostelní

Návrat pěstitelů a výrobců z Liberecka a okolí na tradiční místo v centru Liberce. Trhy se konají každý ČTVRTEK v čase 8:00-14:00 hodin v Kostelní ulici vedle radnice.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt Adresse: Farmářské trhy


Farmářské trhy u OC Forum

Mezi OC Forum a Domem kultury: 6 dní v týdnu, od pondělí do soboty, od 7 hodin ráno, liberecké OC Forum ve spolupráci se statutárním městem Liberec organizuje trhy se širokou nabídkou sortimentu farmářů, pěstitelů a výrobců z libereckého kraje i širšího okolí.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt Adresse: Obchodní centrum Forum Liberec


Komentované prohlídky města Liberce "Po stopách osmiček"

V letošním roce slaví Česká republika 100. výročí od svého založení. Také další data, končící osmičkou, byla v historii pro ČR velmi významná. Zveme vás proto na komentované prohlídky města Liberce, při kterých se dozvíte, jak osudová data prožívalo město pod Ještědem. Prohlídky se konají od května do září každý čtvrtek od 16 hodin, sraz v Městském informačním centru v Liberci.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Tourist-Information Liberec


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje