Reprezentativní výstava fotografií


Oblastní galerie Liberec připravila pro své návštěvníky 3 nové výstavy:

Česká a slovenská fotografie ze sbírky PPF

Sudek, Funke, Drtikol…Česká a slovenská fotografie ze sbírky PPF
21. 6.- 30. 9. 2018

Přehlídka poprvé v Oblastní galerii Liberec a poprvé v tak reprezentativním rozsahu od konce 19. století až po současnost představí českou a slovenskou fotografii ze sbírky PPF. Jejím jádrem je dílo Josefa Sudka a zásadní jména české avantgardy, jako byli Jaromír Funke, František Drtikol a Jaroslav Rössler. Výstava je průřezem dějin české fotografie doplněným o některá významná jména slovenských fotografů, která jsou ve sbírce zastoupena. Ukázky současné fotografie zase návštěvníkům předestřou tendence a směry, jimiž se fotografie ubírá dnes.

 

 

 

 

 

 

Ladislav Karoušek – Inspirace v krajině

Ladislav Karoušek – Inspirace v krajině
21. 6. – 30. 9. 2018

Malíř Ladislav Karoušek je spjatý s jabloneckým a turnovským regionem, ale význam jeho bohatého celoživotního díla hranice regionu překračuje. Jeho přínos pro české, resp. československé výtvarné umění tkví v jeho schopnosti originálním způsobem abstrahovat krajinu, přenést do obrazů svoje pocity z přírody a mistrovsky pracovat s barvou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Romana Drdová

Romana Drdová – Intervence finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017
21. 6. – 9. 9. 2018

Práce Romany Drdové čerpají inspiraci z aktuálních témat současné společnosti, ale i niterného prožívání emocí a mezilidských vztahů.