Nové výstavy v muzeu


Severočeské muzeum zve na své výstavy

 

 

Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretůŠLECHTICKÁ SÍDLA VE STÍNU PREZIDENTSKÝCH DEKRETŮ
10. 10. – 31. 12. 2017

Výstava vznikla jako součást projektu Hledání provenience movitých kulturních statků zestátněných v roce 1945 občanům německé národnosti v severočeském regionu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez lesku 2BEZ LESKU 2
12. 10. – 31. 12. 2017

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu skleněných plastik, která nabízí dva různé generační pohledy na originální výtvarnou práci se sklem. Liberecký rodák Ilja Bílek, docent a dlouholetý pedagog Fakulty užitého umění a designu UJEP v Ústí n. L., dává přednost konstruktivní a hluboce ukázněně tvorbě, jeho bývalá studentka a v současné době asistentka téhož ateliéru Luba Bakičová upřednostňuje experimentální pojetí včetně konfrontace žhavého skla se žáruvzdornými materiály.

 

 

 

 

 

 

 

 

MAPY JIZERSKÝCH HORMapy Jizerských hor
7. 9. – 5. 11. 2017

Naše výstava vám ukáže jak vzácné originály starých map, tak jejich modernější počítačové verze nebo zcela nové mapy pro vybrané čtyři menší oblasti Jizerských hor. Pozornému a poučenému čtenáři starých map se nabízí bohaté množství informací o geografii, vazbách a vztazích, významech a hodnotách prvků krajiny v podobě, v jaké ji již nepoznáváme. Výstava není jen o starých mapách. Je o hledání příběhů.

 

 

 

 

 

 

 

Kolo 1817–2017KOLO 1817-2017
28. 9. – 31. 12. 2017

Výstava k dvousetletému výročí báječného dopravního prostředku všech cyklistů.
Na kole jsme všichni doma. Jezdíme na něm na výlety, závodíme, předvádíme se… Takže nás už nemá čím překvapit. Nebo snad ano? Víte, jak probíhalo vylepšování tohoto skvělého dopravního prostředku? Co byla drezína, velociped, kvadrocykl či kostitřas? A jak ovlivňovalo samotné ježdění život lidí – od vynálezu kola před dvě stě lety až dodnes? Přijďte se podívat!

 

 

 

 

 

 

 

Kromě těchto dočasných výstav jsou v muzeu trvale umístěny Expozice užitého umění, Expozice přírody Liberecka a Expozice mechanických hudebních automatů.

Severočeské muzeum je otevřeno denně (kromě pondělků) v čase 9:00-17:00 hodin, středa do 18:00 hodin.